Postać kobieca stojąca o wysmukłych proporcjach ciała, z wysuniętą prawą nogą do przodu, trzyma w lewej ręce róg obfitości z pękiem owoców, przyciskając go do siebie i podtrzymując prawą ręką od dołu. Kobieta odziana w suknię obcisłą o długich rękawach, wyciętą owalnie przy szyi. Z tyłu i na biodrach otoczona jest luźnym sfałdowanym płaszczem. Twarz o rysach drobnych, regularnych, wzrok skierowany ma w dół. Włosy fryzowane, upięte do góry, opadające dwoma kosmykami po bokach szyi. Stopy bose w sandałach. Postać ustawiona na kolistej, wypukłej podstawie. Rzeźba osadzona była jako czwarta przy pilastrze ogrodzenia chrzcielnicy, licząc od wejścia.
Chrzcielnica ufundowana przez Radę Kościoła NMP, wykonana w Niderlandach w latach 1554-56, przewieziona statkiem do Gdańska w 1557 r. W latach 1943-44 ewakuowana do wsi Zuławki k. Gdańska. W latach powojennych rzeźby zabezpieczono i przechowywano w Muzeum Narodowym w Warszawie. W 1981 r. powróciły do Bazyliki Mariackiej.
Zobacz inne zabytki z kategorii: Rzeźba
Święty Hieronim
Żagań, Polska
Sarkofag Bolka I Surowego
Krzeszów, Polska
Apoksyomenos
Szczecin, Polska
Święty Ambroży
Żagań, Polska
Grzegorz Wielki
Wrocław, Polska
Ołtarz Wita Stwosza
Kraków, Polska
Czym jest gigapiksel?
Fotografia gigapiksel HDR to zdjęcia o rozdzielczości ponad 1 miliarda pikseli - oglądaj obiekt zabytkowy w całości, przy jednoczesnej możliwości przybliżania i oglądania dowolnego szczegółu bez utraty ostrości.
Przesuń obraz kursorem myszki
Oglądaj na pełnym ekranie
Gigapixel możesz przesuwać w dowolnym kierunku
Zdjęcie możesz także przybliżać i oddalać.
Naciśnij klawisz Esc, aby wyjść z trybu pełnoekranowego
Czym jest gigapanorama?
Gigapanorama sferyczna HDR - zdjęcia panoramiczne obejmujące pełny widok 360° w poziomie i 180° w pionie w rozdzielczości ponad 1 miliarda pikseli, pozwalającej wyświetlić obraz o dużej rozpiętości tonalnej, ukazujący detale zarówno w bardzo jasnych, jak i ciemnych obszarach.
Przesuń obraz kursorem myszki
Oglądaj na pełnym ekranie
Gigapanoramę możesz przesuwać w dowolnym kierunku
Obraz możesz także przybliżać i oddalać.
Naciśnij klawisz Esc aby wyjść z trybu pełnoekranowego